سفارش تبلیغ
صبا
شگفت است از رشگ بران که غافلند از تندرستى مردمان . [نهج البلاغه]
احتمال مرگ باداروهای گیاهی افزاینده سکس وچربی سوز - طب پزشکی قانونی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
 RSS |صفحه اصلی سایت |ارتباط با من| درباره من|پانل اصلی سایت
: جستجو
اوقات شرعی
پنج شنبه 97/10/27
» درباره من
احتمال مرگ باداروهای گیاهی افزاینده سکس وچربی سوز - طب پزشکی قانونی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
دکتر رحمت سخنی
آدرس تماس با دکتر رحمت سخنی : آذربایجان غربی - اورمیه dr.rahmat.sokhani@gmail.com این سایت و 30 سایت پزشکی دیگراینجانب به صورت رایگان در خدمت هموطنان ایرانی داخل و خارج کشور بوده و امیدوارم توانسته باشم سهم بسیار اندکی در ارائه و تولید مطالب علمی داشته ونقش مثبتی را ایفا کرده و باعث شادی روح والدین شهیدعزیزم آقای ستوانیار شهید محمد سخنی و شهیده خانم جمیله رمضان شیخ سرمست باشم .ضمنا 60 سایت مشاوره رایگان پزشکی و پرستاری اضافه براینها برای دیگردوستان پزشک و پرستار خوب ایران اسلامیمان در خطه همیشه سرسبز و قهرمان آذربایجان طراحی و راه اندازی نمودم که انشالله مورد قبول مردم عزیز کشورمان و درگاه احدیت قرار گیرد . باسپاس دکتر رحمت سخنی آذربایجانین حکیم اوغلانه اورمو یوردون نان dr.rahmat.sokhani@gmail.com

» سایتهای دکتر رحمت سخنی
مجله سم شناسی و مسمومیتهای ایران [389]
تشخیص اختلالات جنسی(دکتر شیرمحمدی) [590]
وبلاگ گفتگوهای پزشکی mdclub [129]
پایگاه جمعی عدالتخواهی اسلامی [122]
جنگ خبر [77]
وکیل مدافع [250]
قاضی دادگستر [252]
سازمان پزشکی قانونی کشور [621]
جمعیت مبارزه با اعتیاد [183]
سایت تخصصی سقط جنین [613]
سایت حقوق ایران [236]
اولین پایگاه اطلاع رسانی حقوق پزشکی ایران [426]
مشاوره پزشکی [267]
پیام بحران [81]
پایگاه اطلاع رسانی پزشکان ایران [136]
[آرشیو(15)]

» عضویت خاص و عادی
 

Powered by WebGozar


» فهرست موضوعی یادداشت ها
Suicide[2] . Child Rape[2] . husband beating . rape women . 18 تا 49 سال . Amniocentesis . beating adult . آمینوسنتز . ازهاق نفس . انواع خشونت علیه زنان . انواع سوءاستفاده از کودکان . بررسی خودکشی ها . پدیده شوهرآزاری . پیشگیری از شوهرآزاری . تجاوز جنسی به کودکان . تجاوزات جنسی به کودکان . تصادفات ایران . خشونتهای جنسی علیه زنان . خودآزاری . دکتر رحمت سخنی طراح سایت . دیده زشت سالمندآزاری . رفتار های قبل ازخودکشی . روشهای پیشگیری . سواستفاده از کودکان . علل انواع تجاوزات جنسی . علل خشونت علیه زنان . علل شوهرآزاری . عواقب تجاوز جنسی . قربانیان تصادفات . مرگ قانونی . مرگ ناگهانی نوزادان . نظریه های خودکشی .
» آرشیو مطالب
آرشیو مطالب نوشته شده قبلی

» لوگوی سایت


» لینک دوستان
المشی إلى القدس المقدسة
قلمدون
عارفانه های یک دوست
شین مثل شعور
فانوس عشق
دارالقران الکریم جرقویه علیا
EMOZIONANTE
ادبیات و فرهنگ
بــــــــــاران
Mystery
اندیشه نگار
نوشته های من
لحظه های آبی( دلسروده های فضل ا... قاسمی)
کلکسیون بهترین تمبرهای جهان
سوفیا
دلنوشته های قاصدک
اشپزی کد بانو
مشاور
دیباچه
بشنو از دل
داروساز
چم مهر
دلنوشته ها
اسپایکا
عقیل صالح
سرزمین مِه وخورشید (خورشیدگام سبز)
red rose
یادداشتهای روزانه اسایش
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
آقاشیر
چرک نویس من
کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب
ستارگان دوکوهه
بـــــاغ آرزوهــــا = Garden of Dreams
نهانخانه جان
خاطرات و تاریخ پزشکی Dr.Rahmat Sokhani
طب ورزشی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
طب سالمندان دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
پزشکی تخصصی دکتر رحمت سخنی
طب مذهبی دکتررحمت سخنی
پزشکی فوق تخصصی دکتر رحمت سخنی
فصلنامه پزشکی قانونی
سازمان پزشکی قانونی کشورهای اسلامی
مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی
مرکز اطلاع رسانی اذربایجانیهای مقیم خارج کشور
پیک پزشکان امروز
سرطان و زندگی - Cancer and Life
لکنت زبان
سایت تخصصی روانشناسی
مرکزفراهم آوری اعضای پیوندی
شبکه فراهم آوری اعضای پیوندی ایران
اهدای عضو اهدای زندگی
انجمن سم شناسی و مسمومیتهای ایران
طب هسته ای دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
من.تو.خدا
Famoonevis
آوای روستا
Missing
ابـــــــــــرار
سایت روانشناسی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
طب نظامی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
طب سنتی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
سایت دارو سازی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
پزشکی عمومی دکتررحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
سایت دندانپزشکی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
هفت آسمان
Farhad
نگارستان خیال
تارنمای امیرحسین قدرتی شاه‌توری
وبلاگ شخصی من ( رضا )
ALWAYS & FOREVER
Hunter moments
قدرت کلمات
رضا صفری
زنبورعسل
نگاهی نو به مشاوره
داستانهای واقعی روابط عمومی Dr.Rahmat Sokhani
...
03955809074 سید مهدی ملک الهدی
چی بگم؟؟
ما تا آخرایستاده ایم
غزل عشق
هستی همیشگی

» لوگوی لینک دوستان» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» طراح قالب » میربهزادمیراسمعیلیان

» نظر سنجی

کدهای جاوا وبلاگ

قالب وبلاگ


دانلود آهنگ جدید
دانلود آهنگ جدید
»» احتمال مرگ باداروهای گیاهی افزاینده سکس وچربی سوز

سایت دکتر رحمت سخنی آذربایجان - اورمیه

احتمال مرگ باداروهای گیاهی افزاینده سکس وچربی سوز 

انتخاب : دکتر رحمت سخنی از مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) ارومیه

 dr.rahmat.sokhani@gmail.com

رییس آزمایشگاه سم‌شناسی مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران با اشاره به آنالیز داروهای گیاهی لاغری در پزشکی قانونی گفت: ترکیبات این داروها به گونه ای است که گاه ممکن است صدمات جبران ناپذیر به فرد مصرف کننده وارد کرده و یا حتی موجب مرگ او شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر مریم اخگری در نشست خبری داروهای گیاهی لاغری که صبح امروز در سازمان پزشکی قانونی کشور برگزار شد،‌گفت: قوانین خاصی بر داروهای گیاهی مترتب است و کسی که این داروها را تولید می کند نباید ماده ای شیمیایی و غیر گیاهی بر آن اضافه کند.

وی تصریح کرد: داروهای تقلبی عمدتا چند خصوصیت دارند که در تمامی آن‌ها قابل مشاهده است نخست آنکه برچسب دارو با آنچه داخل آن است همخوانی ندارد، دوم  ماده موثره داخل داروها، یکسان نیست و مقدار ماده مصرف شده در یک کپسول با کپسول دیگر متفاوت است و سوم اینکه بسته بندی داروهای تقلبی استاندارد نیست و برچسب وزارت بهداشت ندارند بنابراین ما این داروها را به عنوان داروهای مجوز دار نمی شناسیم.

رییس آزمایشگاه سم‌شناسی مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران همچنین اظهار داشت: این داروها از نظر یکنواختی شکل دارو نیز در پزشکی قانونی بررسی شده اند که در نتیجه این بررسی ها مشخص شد این داروها حتی از نظر شکل ظاهر و رنگ نیز با هم همخوانی ندارند در حالیکه  قرص های تولید شده در کارخانه های مجاز یک رنگ و یک شکل هستند اما در داروهای دست ساز، یکنواختی و هم رنگی دیده نمی شود.

وی با اشاره به اینکه  داروهای گیاهی، مورد اعتماد مردم است و همین موضوع موجب سوءاستفاده سودجویان شده است گفت: در داروهای تقلبی که به صورت دست ساز تهیه و به عنوان داروی لاغری،‌ چاقی، ترک اعتیاد و .... ارائه می شود، انواع داروهای شیمیایی اضافه شده که خطرات زیادی در انتظار مصرف کنندگان آن هاست.

دکتر اخگری ادامه داد: در آزمایش‌های که روی داروهای ترک اعتیاد تقلبی گیاهی انجام داده‌ایم مشخص شد در ترکیبات آن‌ها از دیفنوکسلات، ترامادول، آنتی هیستامین، فیلوکستین و ... استفاده می شود غافل از اینکه وقتی این داروها با هم مصرف  شوند، موجب افزایش دمای بدن و فشار خون و حتی مرگ افراد خواهد شد.

وی با بیان اینکه در تهیه داروها باید به برچسب های نصب شده روی آن توجه کنیم خاطرنشان کرد: داروهای گیاهی تقلبی توسط افرادی تهیه می شود که سواد دارویی و پزشکی ندارند و تنها افرادی سودجو هستند که می خواهند با تهیه این داروها به مقاصد خودشان برسند.

رییس آزمایشگاه سم‌شناسی پزشکی قانونی تهران افزود: دارو های گیاهی دست ساز دارای طیف گسترده ای بوده و به عنوان مکمل های غذایی، مواد نیروزا، دارو های لاغری، دارو های چاقی، داروی چربی سوز، داروهای ترک اعتیاد به سیگار و مواد مخدر، دارو های بدنسازی، دارو های ضد چروک و جوانی پوست، دارو های افزاینده  قوای جنسی و بسیاری از مواد دیگر به مشتریان معرفی می شوند.

وی یادآور شد: بررسی های به عمل آمده در آزمایشگاه های سم شناسی قانونی بر روی داروهای ترک اعتیاد، داروهای افزاینده وزن (بدنسازی)، داروهای کاهنده وزن و افزاینده قوای جنسی گویای این مطلب است که داروهای موجود در عطاری ها که به شکل فله و بدون برچسب وزارت بهداشت و درمان توزیع می شوند حاوی مواد مؤثره دارویی بوده که در صورت استفاده تهدید کننده سلامتی و حیات فرد هستند.

وی در خصوص ترکیبات داروهای گیاهی تقلبی ترک اعتیاد گفت: بررسی بر روی داروهای ترک اعتیاد نشان داد که این داروها عمدتاً حاوی دیفنوکسیلات، ترامادول، متادون، کدئین، استامینوفن، فلوکستین، سرترالین، دکسترومتورفان، سیپروهپتادین، کلرفنیرامین و سیپروهپتادین بوده اند.

دکتر اخگری در مورد ترکیبات داروهای افزاینده وزن نیز اظهار داشت: داروهای افزاینده وزن عمدتاً حاوی ترکیباتی از خانواده کورتیکواستروئیدها (کورتون ها) هستند که موجب احتباس آب در بدن شده و وزن را افزایش می دهند. استفاده از این ترکیبات موجب افزایش کاذب اشتها شده و افزایش وزن را به همراه خواهد داشت. دیابت، پوکی استخوان، ایجاد آکنه پوستی، زخم های دستگاه گوارش، افسردگی، ضعف عضلانی و مشکلات پوستی از سایر عوارض مصرف ترکیبات کورتیکو استروئیدی است. در مصرف موقت، کورتون ها سبب شفافیت و براق شدن پوست شده اما در مصرف طولانی مدت خطوط آبی رنگ در پوست، شکنندگی پوست و پیری زود رس را موجب می شوند.

رییس آزمایشگاه سم‌شناسی استان تهران ادامه داد: از دیگر اجزای این داروها سیپروهپتادین است که دارویی از دسته آنتی هیستامین ها بوده و موجب افزایش اشتها می شود. از عوارض داروی سیپروهپتادین می توان به تاری دید، خواب آلودگی، خشکی دهان، تهوع، استفراغ، بی قراری و عصبانیت اشاره کرد.

دکتر اخگری در مورد ترکیبات داروهای کاهش وزن که تقلبی و غیراستاندار تهیه می شود افزود: دارو های درمان کننده چاقی امروزه دارای مصارف زیادی بوده و به خصوص خانم ها از طرفداران مصرف این دارو ها می باشند. معرفی کنندگان دارو در آرایشگاه های زنانه با تبلیغ این مسئله که داروی ارائه شده فاقد عوارض بوده و حدود 10 کیلو در ماه موجب کاهش وزن می شود قصد فروش داروی خود را دارند.

وی گفت: باید توجه داشت که دارو هایی که تحت عنوان داروهای چربی سوز، داروی لاغری بدون نسخه و گیاهی معرفی می شوند عمدتا" حاوی ترکیبات آمفتامینی و شبه آمفتامینی بوده و در مصرف کنندگان عوارضی مانند لرزش، تعریق، افزایش فشار خون، بی خوابی، لاغری سریع، کاهش اشتها، سردرد، توهم، قرمزی چشم، حملات قلبی و مرگ را ایجاد می کنند.

به گفته این کارشناس حوزه سم‌شناسی داروهای کاهنده وزن عمدتاً حاوی ترکیب سیبوترامین هستند. این دارو از سال 2010 از بازار دارویی آمریکا جمع آوری شده است.  مصرف سیبوترامین می تواند موجب ایجاد عوارضی شبیه به ترکیبات آمفتامینی در بدن شود. افزایش فشار خون، مشکلات کبدی و کلیوی، تشنج، خونریزی مغزی، افسردگی و ... اشاره کرد.

داروهای افزاینده قوای جنسی از دیگر داروهای تقلبی گیاهی ارائه شده است که دکتر اخگری در مورد ترکیبات آن گفت: دارو های افزاینده قوای جنسی نیز صرفا گیاهی نبوده و دارای مواد مؤثره ای مانند سیلدنافیل هستند. این دارو دارای عوارضی از قبیل سردرد، گرگرفتگی، از دست دادن دید محیطی، افت فشار خون، از دست دادن شنوایی و تاری دید است. ضمنا در برخی از این داروها نیز ماده دارویی ترامادول اضافه شده است که این دارو نیز خطرات زیادی برای مصرف کننده دارد.

منبع :

http://lmrc.ir ارسال سوالات و نظرات ()
ارسال کننده متن فوق ومدیرسایت: » دکتر رحمت سخنی ( شنبه 96/10/30 :: ساعت 10:39 عصر )

Google
»» لیست کل یادداشت های این سایت
درمان کودکان تجاوز شده وبیماریهای ناشی از سکس Child pornograph
معاینه فیزیکی(جسمی) درتجاوز جنسی کودکان Child pornography
مصاحبه علمی از نظر پزشکی قانونی با کودک تجاوز شده Child pornog
پیامدهای سلامتی درتجاوزات وآزارهای جنسی کودکان Child pornograph
شاخص های فیزیکی (جسمی) و رفتاری کودک آزاری جنسی Child pornogra
کودک آزاری جنسی (سوء استفاده جنسی از کودک) Child pornography
احتمال مرگ باداروهای گیاهی افزاینده سکس وچربی سوز
شرایط درخواست مشاوره پزشکی رایگان اینترنتی دکتر رحمت سخنی
جیمیل چدید دکتررحمت سخنی برای مشاوره رایگان پزشکی
قربانیان تصادفات ایران افراد بین 18 تا 49 سال هستند
پزشکی قانونی و بررسی رفتار های قبل ازخودکشیSuicide
پزشکی قانونی وپدیده زشت سالمندآزاری
پزشکی قانونی وانواع خشونتهای جنسی علیه زنان
پزشکی قانونی وبررسی علل شوهرآزاری
پزشکی قانونی وبررسی عواقب تجاوز جنسی به کودکان
[عناوین آرشیوشده]